dr n. med.

Anna Brzozowska - Jaśkiewicz

Odczarowuję relację Pacjent-lekarz. Obalam kity i mity medycyny estetycznej. W przystępny sposób opowiadam o profilaktyce zdrowia, chorobach neurologicznych, ale nie tylko. Zarażam pozytywnym myśleniem. Namawiam do zdrowego i aktywnego trybu życia oraz wszystkiego, co wprowadza nas w dobry nastrój.

Zapraszam do śledzenia bloga dr_neuro.beauty.
[Więcej >>>]

Siła mezoterapii – wybierzmy odpowiednią dla Ciebie

Anna Brzozowska - Jaśkiewicz01 maja 2020Komentarze (0)

Post image for Siła mezoterapii – wybierzmy odpowiednią dla Ciebie

Mezoterapia, to popularny i modny temat
wśród amatorów medycyny estetycznej,
jednak czy dokładnie poznany?

Mezoterapia to zabieg utożsamiany z całkiem niewielką inwazyjnością, regeneracją, rewitalizacją oraz odmładzaniem. W swojej klasycznej formie polega na wprowadzaniu do skóry specjalnych dobroczynnych koktajli, które zawierają witaminy, minerały, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe, antyoksydanty lub mało sieciowany kwas hialuronowy.

Taki złożony skład ma zapewnić Twojej twarzy młodość i zaspokoić potrzeby każdej skóry.

Czy mezoterapia każdemu
z Was zagwarantuje spektakularne efekty?

Mezoterapia może mieć wiele twarzy. I nie mam na myśli czyhającego niebezpieczeństwa lub działań niepożądanych, bo to raczej bezpieczny zabieg. Chcę tutaj zwrócić uwagę na rezultaty.

Efekty mezoterapii  uzależnione są od rodzaju produktu, który podamy do skóry, od techniki zabiegu oraz warstwy skóry, do której wprowadzamy dobroczynne substancje.

Czynnikiem determinującym kwalifikację  do
odpowiedniego sposobu mezoterapii,
powinny być potrzeby i problemy Twojej skóry.

Co mam na myśli? Pacjentka młodsza, np. 25-letnia z pewnością będzie zadowolona po zabiegu klasycznej mezoterapii igłowej, gdyż to czego potrzebuje to odżywienie, poprawa kolorytu, może walka z niedoskonałościami skóry. Pacjentki starsze, które chcą mocno walczyć z oznakami starzenia, mogą czuć niedosyt po powierzchownym zabiegu.

Dlaczego?

Nie od dziś wiadomo, że wraz z wiekiem gęstość kolagenu w skórze spada. Skóra staje się coraz bardziej wiotka i coraz mniej sprężysta. Dlatego należy umożliwić jej produkcję kolagenu i elastyny, poprzez odpowiednie zabiegi stymulujące.

Efektywność takiego działania uzależniona jest od odpowiedniej substancji oraz od  tego, w której warstwie skóry ją zdeponujemy. Odpowiednia technika zabiegu ma ogromne znaczenie.

Zbyt płytkie lub zbyt głębokie podanie preparatu ogranicza możliwość napotkania fibroblastów, które znajdują się w skórze właściwej o są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.

Mezoterapia i rewitalizacja to całkiem szeroki
wachlarz możliwości, czyli dla każdego coś dobrego.

Mezoterapia igłowa to klasyczna i powierzchowna forma tego zabiegu. Polega na wprowadzaniu substancji odżywczych i rewitalizujących, czyli koktajli lub osocza bogatopłytkowego płytko do skóry.

Najczęściej wykonuje się ją za pomocą igły, techniką:

    • Nappage – wkłucia bardzo płytkie, dosłownie muśnięcie naskórka, w odstępach co 2-4 mm.    Ma to na celu podanie koktajlu lub osocza bogatopłytkowego oraz uszkodzenie naskórka i „zmuszenie” skóry do odbudowy i regeneracji.
    • Papule – metoda depozytowa, z pozostawieniem materiału w postaci grudki, pęcherzyka co 1 cm, skąd substancje odżywcze uwalniają się stopniowo.

Czy działa? Oczywiście, że działa, ale nie dla każdego pacjenta chciałabym rekomendować powierzchowną mezoterapię igłową, jako zabieg z wyboru, by uzyskać spektakularne efekty.

Dlatego, zwykle nie proponuję tego zabiegu pacjentom ze skórą wymagającą, wiotką, bez sprężystości, z widocznymi zmarszczkami, gdyż klasyczna mezoterapia nie ma mocy liftingu czy solidnego działania przeciwstarzeniowego.

Film – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest dobrym zabiegiem odżywczym i biorewitalizującym.

    • odświeża skórę
    • nawilża
    • poprawia koloryt
    • podtrzymuje efekty innych zabiegów
    • profilaktykę przeciwko starzeniu skóry dla osób młodszych
    • potrafi wspomóc w leczeniu niedoskonałości skórnych, takich jak blizny, rozstępy, cellulit.

Mezoterapia mikroigłowa,
czyli odmładzanie przez nakłuwanie.

W profesjonalnych zabiegach przeciwdziałających starzeniu skóry, bardzo istotne są też mikrouszkodzenia skóry. Takie mechaniczne uszkadzanie skóry wymusza procesy gojenia, odnowę tkanki oraz procesy regeneracyjne, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

To włókna podporowe, które mają szczególną wartość, gdyż odpowiadają za sprężystość i jędrność naszej skóry. Możemy więc śmiało określić, że to po prostu odmładzanie przez nakłuwanie i uszkadzanie. Bezwzględnym królem takiego działania jest laser frakcyjny. Jednak zabieg mezoterapii mikroigłowej radzi sobie w tym temacie także skutecznie.

Mezoterapia mikroigłowa –  to  rodzaj zabiegu odmładzającego, w którym wykorzystujemy urządzenia do kontrolowanego nakłuwania skóry, za pomocą kilkunastu mikroigiełek.

Uważam, że najbardziej bezpiecznym urządzeniem do tego zabiegu, jest DERMAPEN. Wyróżnia się dużą precyzją nakłuwania. To ważne, by nakłucie odbywało się prostopadle do powierzchni skóry, zmniejsza to ryzyko niepożądanego „poszarpania” skóry. Dermapen dodatkowo pozwala dobrać odpowiednią głębokość nakłuć do grubości skóry w różnych partiach twarzy lub ciała.

To doskonała alternatywa do zabiegów mezoterapii igłowej oraz tej z użyciem rollerów. Bardzo dobre efekty uzyskujemy dzięki połączeniu dermapena z osoczem bogatopłytkowym. Ponadto osocze skraca czas rekonwalescencji po zabiegu mikronakłuwania.

Jakich efektów możemy oczekiwać, po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

    • zagęszczenie skóry
    • wygładzenie zmarszczek
    • zmniejszenie porów i zaskórników
    • leczenie różnego rodzaju blizn, rozstępów, cellulitu
    • rozjaśnienie istniejących przebarwień
    • leczenie wypadania włosów.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej, dedykowane są nie tylko skórze twarzy, ale także dekoltu, szyi, dłoni i ciała.

Mezoterapia głęboka USIECIOWANYM
kwasem hialuronowym, czyli moc SKINBOOSTERA.

Wiele pacjentek jest zdziwionych w momencie, kiedy proponuję im takie rozwiązanie. Dlatego, że procedury z wykorzystaniem takiej postaci kwasu hialuronowego, kojarzone są z zabiegami powiększania ust, wypełnienia bruzd czy wolumetrii, a nie z rewitalizacją skóry.

Tymczasem to solidna porcja blasku, nawilżenia, zagęszczenia skóry i długotrwałe efekty. To bardzo dobra alternatywa dla klasycznej mezoterapii, w przypadku skóry bardziej wymagającej, ziemistej, suchej, wiotkiej, z oznakami starzenia.

Za takie efekty odpowiada, po pierwsze kwas hialuronowy, po drugie innowacyjna technika jego sieciowania, przy wykorzystaniu technologii o tajemniczym skrócie NASHA.

Po pierwsze kwas hialuronowy!

Najważniejsze, by kwas hialuronowy był na tyle wysublimowany, by zachowywał się jak ten produkowany w naturalny sposób przez Twój organizm. Niestety wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje, dlatego skóra staje się cieńsza, odwodniona i mniej jędrna i ziemista. Dlatego aż się prosi by regularnie dostarczać go drogą iniekcji.

Kwas hialuronowy jest doskonałym humektantem.

To oznacza, że ma duże zdolności higroskopijne, a więc zdolność wiązania i zatrzymywania wody w miejscu swojego otoczenia. Co warunkuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry oraz jej jędrność i elastyczność.

Po drugie technologia NASHA

NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid) – stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego.

Unikalną cechą tej technologii jest proces stabilizacji, który w znikomym stopniu modyfikuje łańcuchy kwasu hialuronowego. To gwarantuje analogię do naturalnego kwasu hialuronowego oraz długotrwały efekt estetyczny oraz najwyższy profil bezpieczeństwa.

Po trzecie skóra właściwa

Skóra właściwa to warstwa skóry znajdująca się pod naskórkiem. To tutaj znajdują się włókna podporowe naszej skóry, takie jak kolagen i elastyna. Tworzą one rusztowanie Twojej skóry, czyniąc ją sprężystą, elastyczną i wytrzymałą strukturą, której spoiwem jest kwas hialuronowy. U jej podstaw leżą komórki zwane fibroblastami, odpowiedzialne za produkcję wszystkich tych substancji. Jeżeli zdeponujemy kwas hialuronowy w warstwie skóry, w której ma szansę odnaleźć fibroblasty, będzie je stymulował do produkcji kolagenu i elastyny.

Jakie problemy skórne potrafi rozwiązać SKINBOOSTER?

    • skóra sucha i odwodniona, potrzebująca solidnego nawilżenia
    • wiotkość skóry z oznakami starzenia, potrzebująca zagęszczenia i ujędrnienia
    • fotouszkodzenia
    • blizny potrądzikowe
    • poprawa owalu twarzy.

Efekty po zastosowaniu głębokiej mezoterapii SKINBOOSTER:

    • zdrowy blask
    • odświeża skórę matową
    • koryguje niedoskonałości
    • anti-aging, poprawa napięcia i jędrność skóry
    • wygładzenie zmarszczek
    • długotrwałe efekty.

Systematyczna mezoterapia drogą
do skutecznej profilaktyki.

Regularność zabiegów według zalecanych protokołów jest bardzo ważne. Mezoterapia i wszelkie zabiegi rewitalizujące wymagają systematycznego działania.

Czasem pacjenci raz na długi czas, zgłaszają się na rewitalizacji lub inny odmładzający zabieg, oczekując, że takie jednorazowe działanie zrekompensuje naszej skórze codzienną batalię z czynnikami zewnętrznymi. Tymczasem taka solidna porcja toksyn, stresu, wolnych rodników, słońca czy używek potrafi zdecydowanie nadszarpnąć jej formę.

Jednorazowe zabiegi upiększające również mają ogromne znaczenie. Botoks, jest świetnym lekarstwem na zmarszczki (o czym piszę tutaj) jednak poprawa jakości skóry w profilaktyce starzenia, ma ogromne znaczenie. Chciałabym też zwrócić uwagę, że pielęgnacja domowa jest szalenie istotna, jednak niewystarczająca.

Warto poznać potrzeby własnej skóry, by codziennie dostarczać jej dedykowane do problemu niezbędne produkty pielęgnacyjne oraz mieć świadomość, by okresowo i systematycznie fundować profesjonalne SOS w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegi inwazyjne mają na celu dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych i stymulujących, do warstw skóry,  do których na ma szans penetrować nawet najdroższy krem.

Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 888 045 000e-mail: rejestracja@neurobeauty.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez dr n. med. Annę Brzozowską - Jaśkiewicz w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: