Zadbany wizerunek kluczem do sukcesu?
W ostatnich latach nastała moda na bycie pięknym, młodym, świadomym i pewnym siebie. Żyjemy w społeczeństwie, w którym atrakcyjność promowana jest jako przepustka do udanego życia.
Panowie, również, zaczynają dbać o swój wizerunek i przestają traktować zabiegi medycyny estetycznej oraz pielęgnacyjne jako temat tabu.
Zadbany facet wcale nie jest już postrzegany jako mało męski. Wizyty u fryzjera i na siłowni przestają być wystarczające.
Pielęgnacja twarzy i wszelkie zabiegi zapobiegające lub odwracające proces starzenia stają się wśród panów również popularne, jak wśród kobiet.
Z jakich powodów mężczyźni najczęściej
odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?
Mężczyzna to pacjent wymagający, z wyraźnie skonkretyzowanymi oczekiwaniami. Względy zawodowe, biznesowe, nowa praca i dobry wizerunek to bardzo częsty impuls, który kieruje panów do gabinetu medycyny estetycznej.
Jedni przychodzą do gabinetu pod wpływem partnerki, inni chcą pozbyć się wstydliwego problemu lub zlikwidować niedoskonałość, będącą źródłem kompleksów. Mężczyźni lubią zabiegi szybkie i skuteczne.
Kiedy mężczyzna decyduje się
na zabiegi medycyny estetycznej?
Wśród moich pacjentów, obserwuję dwie grupy estetycznych potrzeb uzależnionych często od wieku.
- Grupa młodsza – do 30 roku, życia, to panowie świadomi tego, że osiągnięcie sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym determinuje często dobry wygląd.
- Drugą grupą wiekową, są panowie dojrzali, po 45 roku życia, którzy zaczynają zauważać u siebie skutki upływającego czasu. Chcą odmłodzić i odświeżyć swój wizerunek. Zależy im, by spowolnić kaskadę procesu starzenia, by nie stracić pozycji zawodowej lub towarzyskiej, jaką sobie dotychczas zbudowali.
Czy mężczyzna miewa zmarszczki?
W przypadku mężczyzn upływający czas jest zdecydowanie bardziej łaskawy niż u kobiet i daje o sobie znać średnio o 10 lat później niż w przypadku kobiet.
Męska skóra jest grubsza niż kobieca. Tak się dzieje za sprawą testosteronu. Posiada więcej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność, napięcie i powodują, że starzeje się wolniej.
Jednak biorąc pod uwagę fakt, że skóra mężczyzn jest grubsza, tworzące się bruzdy i zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne.
Czy botoks jest „męski”?
Toksyna botulinowa (potoczna nazwa botoks), posiada moc wygładzania zmarszczek. To fakt, że mężczyzna z drobnymi zmarszczkami może wyglądać męsko i interesująco.
Jednak mocno zarysowane i utrwalone, głębokie zmarszczki na czole lub wokół oczu, opadające kąciki ust mogą powodować srogi, zmęczony i przygnębiony wyraz twarzy. Taki wizerunek „zestresowanego mężczyzny” nie stanowi wizytówki w kontaktach biznesowych czy towarzyskich, poza tym zdecydowanie postarza.
W medycynie estetycznej botoks uwielbiamy za swoją nadzwyczajną moc wypłycania zmarszczek. Wynika to ze specyfiki jego działania, a dokładniej możliwości zablokowania przewodnictwa – sygnału pomiędzy nerwem a mięśniem.
Taka blokada, powoduje, że mięsień nie dostaje od nerwu informacji o skurczu i po prostu pozostaje w rozluźnieniu. Brak możliwości skurczu mięśnia jest wykładnikiem obniżonej skłonności tworzenia się zmarszczek lub ich całkowitego wygładzenia.
Wypłycenie zmarszczek, zdecydowanie odmładza oraz nadaje twarzy zrelaksowany i pogodny wygląd. Pozwala ukryć zmęczenie i zatuszować nadmiar stresu.
Na temat toksyny botulinowej, jej zastosowania w medycynie, starałam się przystępnie opowiedzieć w moim artykule Cała prawda o botoksie, do lektury którego gorąco Cię zapraszam.
Botoks – sposobem na przykrą przypadłość?
Do gabinetu zgłasza się coraz więcej pacjentów skarżących się na problem nadmiernego pocenia. Okolice ciała, które są najczęściej objęte nadpotliwością to pachy, dłonie, podeszwy stóp, twarz, okolice podsutkowe oraz pachwiny.
Przykry problem zdecydowanie ogranicza swobodę funkcjonowania oraz bywa krępujący w kontaktach z innymi ludźmi.
Pacjenci cierpiący z powodu nadpotliwości, niejednokrotnie skarżą się na brak pewności siebie oraz występowanie depresyjnego nastroju.
Toksyna botulinowa jest skutecznym lekiem w leczeniu nadpotliwości. Została zatwierdzona do terapii tego schorzenia, przez FDA, w 2004 roku. Botoks, wstrzyknięty śródskórnie, zapobiega uwalnianiu acetylocholiny z aksonalnych zakończeń nerwowych na poziomie nerwowo-gruczołowym, wywołując stan chemicznego odnerwienia.
Biorąc pod uwagę statystyki i zadowolenie pacjentów, skuteczność terapii możemy ocenić na około 80 %. Przy znikomych działaniach niepożądanych i zdecydowanej poprawie komfortu życia wysuwa ten sposób leczenia nadpotliwości, na podium.
Na temat leczenia nadpotliwości toksyną botulinową, pisałam w artykule Botoks lekiem na nadpotliwość, który znajdziesz klikając we wspomniany tytuł.
Walka z grawitacją, czyli w jaki sposób
odwrócić skutki procesu starzenia?
Z wiekiem dochodzi do ubytków objętości tkanek na wszystkich poziomach, tj. tkanki kostnej, mięśniowej, tłuszczowej i skórnej.
Wraz z upływem czasu skóra traci zasoby kolagenu, przez to staje się mniej sprężysta i bardziej podatna na działanie przyciągania ziemskiego. Stopniowo opada ku dołowi zniekształcając owal twarzy.
Dlatego jednym, ze sposobów odmładzania jest uzupełnianie poszczególnych grup tkanek oraz stworzenie dla nich „rusztowania” za pomocą wypełniaczy i stymulatorów kolagenu.
Druga strona medalu, to walka o jakość skóry.
Sprężysta i gęsta skóra, bogata w kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, będzie bardziej odporna na procesy starzenia i grawitację niż skóra wiotka.
Rewitalizacja skóry drogą systematycznej mezoterapii oraz różnych sposobów stymulacji produkcji kolagenu, to do droga do skutecznej profilaktyki anti-aging.
Dobór różnych form mezoterapii pod kątem potrzeb skóry i wieku pacjenta starałam się przystępnie opisać w artykule, do którego zapraszam Cię tutaj
Gdzie leży granica między zbytnią maskulinizacją
a feminizacją twarzy?
Zabiegi rekomendowane dla kobiet, można stosować u panów, należy tylko dobrać odpowiednią technikę i stosowne do potrzeb preparaty. Odmienny kanon urody męskiej i kobiecej narzuca różne procedury zabiegowe.
Zawsze należy pamiętać o różnicach w budowie anatomicznej twarzy mężczyzn w odróżnieniu od kobiet oraz o nieco odmiennym modelu starzenia. Granica między zbytnią maskulinizacją a feminizacją twarzy jest cienka i należy umiejętnie na niej balansować.
Przesada lub nieodpowiednie podanie wypełniacza może spowodować, że mężczyzna będzie wyglądał karykaturalnie i niemęsko.
Tymczasem panom najczęsciej zależy na podkreśleniu bądź uwypukleniu cech męskich twarzy.
Sekrety męskiej twarzy
Różnice w wyglądzie między twarzą kobiety a mężczyzny są uwarunkowane odmiennymi procesami hormonalnymi. Starzenie się męskiej twarzy to unikalny proces, który wymaga innego podejścia zabiegowego niż u kobiet.
Twarz kobiety charakteryzują miękkie linie podkreślające owal. Proporcje twarzy kobiety i trójkątnie zarysowana broda, nadają jest kształt litery „V”, który stanowi o młodym wyglądzie kobiecej twarzy. Ideałem męskim jest twarz prostokątna. Mocno zarysowany kąt żuchwy i kwadratowa, zakończona linią prostą, broda warunkują jej „kanciasty” kształt.
Dlatego ulubionymi zabiegami medycyny estetycznej, na który decydują się mężczyźni jest konturowanie żuchwy oraz brody.
Taki zabieg podkreśla męski, prostokątny kształt dolnej części twarzy. Męska twarz, powinna być bardziej kanciasta niż okrągła, z węższymi ustami. Dlatego nadmierne wypełnienie policzków w projekcji przedniej, bądź zbyt wydatne podkreślenie ust będzie wyglądało karykaturalnie.
Podejmując się modelowania ust męskich oraz twarzy, zawsze należy pamiętać o proporcjach i umiarze.
Łysienie – na szczycie męskich kompleksów
Częstym problemem, z którym do gabinetu medycyny estetycznej, zgłaszają się mężczyźni, jest łysienie androgenowe. Przypadłość ta dotyczy nawet młodych panów.
Wypadanie włosów znajduje się na szczycie męskich kompleksów. Problemy z łysieniem androgenowym związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Pod wpływem pochodnej testosteronu mieszki włosowe stają się słabiej ukrwione i odżywione, a włosy z nich wyrastające stają się coraz cieńsze i słabsze.
Równocześnie skraca się faza wzrostu włosa, a wydłuża czas odpoczynku mieszków włosowych.
Z tego powodu panowie często decydują się na zabiegi stymulujące odrastanie włosów. Zabiegi mezoterpii, wykorzystujące czynniki wzrostu, osocze bogatopłytkowe, potrafią spowolnić proces wypadania włosów, pobudzić ich wzrost i poprawić kondycję.
Mężczyzna nie musi być piękny
ale powinien być zadbany
Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania mężczyznom niemal tyle samo co kobietom. Warto by dbanie o siebie przestało być tematem tabu.
Cieszą mnie pacjenci mężczyźni z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami co do zabiegu estetycznego. Nowe pokolenia mężczyzn przełamują stereotypy związane z męskim wizerunkiem.
To zjawisko bardzo cieszy, gdyż kobiety również bardzo lubią zadbanych facetów.
***
Kieruję serdeczne podziękowania do moich Pacjentów, za zgodę na opublikowanie swojego wizerunku w niniejszym artykule.
{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }
Witam serdeczne.
Chciałbym poznać ceny oraz dostępne terminy jeśli chodzi o pozbycie się tzw lwiej zmarszczki.
Pozdrowienia serdeczne
Karczewski